Katonazene története kiállítás.
Az Egyesület kiemelt figyelmet fordít a magyar katonazene történetének kutatására, valamint a szakmát meghatározó egykori katonakarmesterek életművének feltárására, zeneműveinek népszerűsítésére. Ennek érdekében az Egyesület 2002-ben hozta létre a magyar katonazene történetét bemutató állandó kiállítását, amely a Magyar Honvédség Központi Zenekar körletében került elhelyezésre. A kiállítás évről évre gyarapodva áll a szakma, és mindazon érdeklődő rendelkezésre, akik kíváncsiak a magyar katonazene történetére. A kiállítás Galván Károly nyugállományú muzeológus a magyar katonazene történetének legismertebb szaktekintélyének kutatása és irányítása alapján jött létre. A kiállítást az elmúlt években számos magyarországi kultúrházban és múzeumban lett bemutatva, amelyet a Honvédelmi Minisztérium Hadtörténeti Intézet és Múzeumból kölcsönkapott muzeális hangszerekkel lett kiegészítve.
Várjuk mindazon személyek és szervezetek jelentkezését, akik szívesen látják vendégül e páratlan tárlatot. (kiállítás információ: Sárosi Péter elnök +3620 533-5671)
Zeneművek, dokumentumok.
Egyesületünk további kutatásokat és értékmegóvást végez az egykori neves katonakarmesterek által komponált, hangszerelt kézzel írott zeneművek megmentésének érdekében, amelyeket digitalizálva és nyomtatva őrizünk meg az utókor számára. További feladatának tekinti a katonazenei szakma dokumentációinak – fotók, kiadványok, hanglemezek, hivatalos iratok – gyűjtését és megőrzését, amelyek a jövőben katalogizálva állnak majd rendelkezésre a katonazenét kutatók számára.
Hangász újság – katonazenei szaklap.
Az Egyesület a katonazenei szakma bemutatása és népszerűsítése érdekében 2006. óta jelenteti meg a Hangász elnevezésű katonazenei szaklapot. 2013-ban már nyolcadik alkalommal került kiadásra az újság, amely hagyományosan áprilisban a Magyar Katonazene Napja rendezvény alkalmából jelenik meg.